Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Kryemadhi: Jam kundër izolimit të dytë, por ja kush duhet të karantinohet

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruara në emisionin “Zonë e Lirë” se është kundër një karantine të dytë.

Kryemadhi u shoreh se të vetmit që duhet të karantinohen janë ata që nuk po menaxhojnë si duhet këtë situatë të pandemisë në të ciloën jemi sot, duke e drejtuar gishtin nga qeveria.

“Mendoj që duhet të karantinojmë ata që janë të paaftë për të menaxhuar këtë situatë sot. Mendoj që karantina është një nga momentet për të cilat kërkon përpos një bashkëbisedim dhe angazhim total të gjithë njerëzve që dinë dhe kuptojnë nga situata ku jemi, mendoj se është e domosdoshme për të gjithë ne që të japim një zgjidhje kësaj. T’i japim një zgjidhje kësaj që po kalon Shqipëria. Jam kundër një karantinë të dytë, eleminohet totalisht nëse do kemi testime masive në gjithë popullatën”, tha Kryemadhi.

Më shumë