Kryemadhi: Jam kundër izolimit të dytë, por ja kush duhet të karantinohet

Publikuar tek: politike, më 22:02 27-11-2020 Kryemadhi: Jam kundër izolimit të dytë, por ja kush duhet të karantinohet Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruara në emisionin “Zonë e Lirë” se është kundër një karantine të dytë.

Kryemadhi u shoreh se të vetmit që duhet të karantinohen janë ata që nuk po menaxhojnë si duhet këtë situatë të pandemisë në të ciloën jemi sot, duke e drejtuar gishtin nga qeveria.

“Mendoj që duhet të karantinojmë ata që janë të paaftë për të menaxhuar këtë situatë sot. Mendoj që karantina është një nga momentet për të cilat kërkon përpos një bashkëbisedim dhe angazhim total të gjithë njerëzve që dinë dhe kuptojnë nga situata ku jemi, mendoj se është e domosdoshme për të gjithë ne që të japim një zgjidhje kësaj. T’i japim një zgjidhje kësaj që po kalon Shqipëria. Jam kundër një karantinë të dytë, eleminohet totalisht nëse do kemi testime masive në gjithë popullatën", tha Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Po me Vetonin ç'pate mor i pabesë!', Petrit Vasili sulmon Edi Ramën: Pse i tradhëtove këshilltarët e Kukësit?
‘Jam socialist me bindje, por i djathtë në biznes’, habit anëtari i Këshillit Bashkiak të Shkodrës: Ishim mirë në kohën e xhaxhit, Rilindja është sekt »
Article Logic
Execution time: 0.011146068572998
array(1) { ["section"]=> string(78) "kryemadhi-jam-kunder-izolimit-te-dyte-por-ja-kush-duhet-te-karantinohet-229381" }