Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Kryemadhi “bëhet e gjallë” dhe i shkruan KQZ-së: ZGJEDH mandatin e DEPUTETIT në Fier

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pranon zyrtarisht mandatin e deputetit në qarkun e Fierit.

Kryemadhi ka reaguar për herë të parë, pas gati dy muajsh nga disfata e LSI-së në zgjedhje, duke iu drejtuar me një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku e informon për pranimin e mandatit të deputetit në Fier.

Në këtë mënyrë, Kryemadhi “djeg” politikanen e LSI, Kejdi Mehmetaj, dhe i hap rrugë hyrjes në parlament të Petrit Vasilit, i cili renditej i dyti në Tiranë.

LSI doli nga zgjedhjet e 25 prillit me 4 mandate. Deputetët e LSI për Kuvendin e ri janë: Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho, Agron Çela.

Shkresa e Kryemadhit drejtuar Celibashit:

sdgerghwe4h4h

Më shumë

spot_img
spot_img