Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
36 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Kryebashkiaku Veliaj për Vjosa Berishën: Linde si dielli dhe mbete lart në qiell për të mos perënduar asnjëherë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të regjisores së njohur Vjosa Berisha. Teksa ka postuar një foto të vjetër me Vjosën dhe bashkëshortin e saj Fatos Berisha, Veliaj shkruan: “Linde si dielli dhe mbete lart në qiell për të mos perënduar asnjëherë! Do na mungosh shumë!

Lamtumirë Vjosa jonë e dashur”. Vjosa Berisha ishte themeluese e festivalit PriFilmFest. E diplomuar në master të Arteve në Media dhe Komunikim nga Universiteti i Westminster, Londër në Mbretërinë e Bashkuar dhe me një diplomë pasuniversitare në Diplomaci Bashkëkohore nga Universiteti i Maltës, në Maltë, Vjosa Berisha ka pasur përvojë mbi 20 vjet në industrinë e filmit.

albsig

spring

Që nga viti 2013-të, Vjosa Berisha është gjithashtu anëtare e Akademisë Evropiane të Filmit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img