Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Kryebashkiaku i Tropojës padit paraardhësin demokrat dhe 7 punonjës: Shpërdoruan miliona nga fondet publike

spot_img

Lajme të ngjashëm

8c444d4de6001300d28509f12d391991

Kryebashkiaku i Tropojës Rexhë Byberi depozitoi sot një padi ndaj paraardhësit të tij dhe 7 punonjësve të Bashkisë për shpërdorim të fondeve publike.

Byberi ka paditur ish-kryetarin Besnik Dushaj dhe bashkëpunëtorët e tij për shpërdorim në shifra të mëdha të fondeve publike.

Bëhet fjalë për shifrën e madhe prej 612.000.000 lekë të vjetra. Besnik Dushaj dhe 7 punonjësit e tij do të përballen me akuza si “Shpërdorim detyre”, “shkelje të barazisë me tendera” dhe “shkatërrim të pronës publike”.

Në një reagim për padinë, Dega e Partisë Demokratike Tropojë tha se ky është mashtrimi i radhës i iniciuar në media.

PD thotë se çdo procedurë e kryer në periudhën 2015-2019 është në përputhshmëri të plotë me legjislacionin.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img