Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Kryebashkiaku i New York njofton: Vaksinimi i detyrueshëm për të gjithë punonjësit e sektorit privat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i New York-ut, Bill de Blasio, ka njoftuar ditën e sotme se punonjësit e sektorit privat janë të detyruar të vaksinohen duke filluar nga 27 dhjetori.

Kjo masë do të vlejë vetëm për kompanitë që janë më shumë se 100 punonjës, që llogaritet për rreth 184 mijë biznese, kompani dhe dyqane.

“Këtu në Nju Jork, ne vendosëm të nisim një grevë parandaluesekundër koronavirusit për të bërë diçka vërtet të guximshme për të ndaluar përhapjen e Covid dhe rreziqet që ai paraqet për të gjithë ne”, tha de Blasio për MSNBC.

Kjo masë vjen pasi varianti i ri “Omicron” u konfirmua në më shumë se 15 shtete të SHBA-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img