Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

Kryebashkiaku i Barit mirëpret Ramën: Ta kem këtu kryeministrin shqiptar është një kënaqësi që buron nga një miqësi e lashtë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dbffb8585b586d11ae67aebc81c332d2

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme mbërriti në Bari, ku do të zhvillojë një vizitë 2 ditore në përkujtim të eksodit masiv të shqiptarëve drejt Italisë në 6 mars të vitit 1991.

Në aeroport Rama është pritur nga ministri i Jashtëm Italian Luigi Di Maio dhe kryebashkiaku i Barit Michele Emiliano.

Ky i fundit në një postim në rrjetet sociale i ka uruar mirëseardhjen kryeministrit shqiptar, duke u shprehur se është një kënaqësi ta kenë në Itali Ramën.

“Erdhi sot me rastin e 30 vjetorit të eksodit shqiptar kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Ta kem këtu së bashku me ministrin Di Maio, është një kënaqësi që buron nga një miqësi e lashtë e bazuar në fakte dhe jo fjalë”, shkruan Emiliano.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img