Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Kryebashkiaku demokrat i Kavajës tregon shifrat: Faleminderit që nuk votuat në këtë farsë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku demokrat i Kavajës, Isa Sakja reagon pas mbylljes së procesit të votimit në të gjithë vendin, duke falenderuar qytetarët e bashkisë së tij, që masivisht zgjodhën të bojkotojnë votimet.

Sakja thotë se sipas burimeve të tij që kanë monitoruar dhe filmuar me kamera Qendrat e Votimit, nga 63,445 votues në Kavajë kanë marrë pjesë në proces vetëm 5,208.

Sipas tij ka patur edhe raste kur një person ka votuar mbi 4 herë.

Reagimi i kryebashkiakut Isa Sakja:

Faleminderit Kavaja!

Faleminderit qytetarë të bekuar të bashkisë së madhe Kavajë, qytetarë të Luzit, Golemit, Synejit dhe Helmasit që refuzuat dhe përbuzet me trimëri farsën e sotme elektorale!

Nga monitorimet tona të filmuara në çdo qendër nga anëtarët e mbështetësit tanë, nga media lokale dhe ajo kombëtare për 12 orë rresht rezulton të kenë votuar 5208 vetë nga 63445 votues të regjistruar ose rreth 8% e personave me të drejtë vote.

Faleminderit që sfiduat presionin!

Keqardhje për ju që votuat për të gjithë familjen, ju që votuat mbi 4 here.

Ju kemi te dokumentuar dhe te identifikuar.

Keqardhje qe nuk u ngritet dot ne lartesine e shpirtit te lire e demokrat kavajas.

#rroftekavaja

#rroftedemokracia

#qytetibekuar

Më shumë


spot_img
spot_img