Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Kryebashkiakja Sako flet për situatën në Durrës: E kemi në kontroll, paniku tek njerëzit…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

21e0bf9089ac01443ef7248d20424d89

Është duke u zhvilluar mbledhja e përbashkët e grupit parlamentar, ministrave dhe krytarëve të bashkive.

Fjalën e ka marrë kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, e cila ka bërë një  bilancë se si është gjendja në këtë qytet pas tërmeteve.

Sako është shprehur se situata është në kontroll dhe nuk ka lëndime në njerëz.

‘Situata është në kontroll. Kemi vetëm një rast ku është dëmtuar, por nuk është shqetësuar. Ajo çfarë është e rëndësishme është se nuk kemi lëndime në njerëz. Ka pasur deri në orën 4 fluks në çadrat e stadiumit. Sot para se të vija këtu, pash se qytetarët në përgjithësi i ishin kthyer të përditshmes. Njëekohësisht isha edhe në spitalin e Durrësit, ku gjendja ishte kontrollueshme, dje 15 dëmtime ortopotike, pjesa tjetër paniku, aktualisht një turist i huaj dhe një tjetër do oporehohet, situata është në kontroll’, tha Sako.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img