Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Kroçera luksoze amerikane ndalon në Sarandë: Mban 450 turistë dhe është 200 metra e gjatë! (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Korçera amerikane “Seaborn Sojourn” ka hyrë sot për herë të parë në ujërat shqiptare dhe është ndalur në qytetin bregdetar të Sarandës. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, duke mos e fshehur entuziazmin.

“Për herë të parë kroçera amerikane e luksit “Seaborn Sojourn” ka hyrë në ujërat e Shqipërisë, për t’u ndalur në portin e Sarandës”, shkruan ai dhe në teksa vendos një figurë me sytë me zemra. Kroçera gjigande qëndron e ankoruar në Portin e Sarandës.

Seabourn Sojourn është një anije lundrimi luksoze e operuar nga Seabourn Cruise Line, me qendër në Uashington. Ajo u porosit në nëntor të vitit 2008 dhe ka një gjatësi prej 198 metrash. Kroçera amerikane mban 450 turistë në bordin e saj.

Seabourn Sojourn ka 225 kabina private për akomodimin e turistëve dhe është e ngjashme me dy simotrat e saj, Seabourn Odyssey dhe Seabourn Quest, të cilat u projektuan gjithashtu nga Bjorn Storbraaten në Oslo, Norvegji.

Më shumë