Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Kroacia nuk gjen qetësi, sapo ra një tjetër tërmet i fortë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b52ab0c8b068b1326183b08042bffdd

Nuk ka qetësi për Kroacinë.  

Shteti ballkanas është lëkundur sërish nga tërmeti.

Sipas mediave atje dhe institutit të gjeoshkencës, vendi u godit nga një tërmet me forcë 5.5 i shkallës Rihter.

Epiqendra ka qënë 49 kilometra nga kryeqyteti Zagreb.

Ndërkohë, qytetarë të shumtë kanë pranuar se pas goditjes së fortë kanë ndjerë edhe pas-lëkundje. Momentalisht nuk raportohet për dëme apo të lënduar. 

Ky është tërmeti i dytë i fortë që godet vendin, pasi më 29 dhjetor 2020, Kroacia u godit nga një tërmet me magnitudë 6.3 Rihter, duke shkaktuar prishje të shumë objekteve dhe 6 viktima.

Screenshot_2021-01-06_182637.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img