Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Kriza politike, Vangjeli: Mund të ketë edhe zgjedhje të parakohëshme, në vjeshtë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

aef711abd09ff64d374a9a0f62ea89fa

Analisti Lorenc Vangjeli jep një tjetër version për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Në emisionin “Opinion” ai tha se zgjedhjet e 30 qershorit mund të mos bëhen. Ai shkon dhe më tej, duke treguar se çfarë do të ndodhë nëse zgjedhjet zhvillohen.

“Unë dyshoj se zgjedhjet e 30 qershorit do të bëhen. Edhe nëse bëhen, PS do të marrë 4/5 e Bashkive dhe do futet sërish në zgjedhje. Ajo që shikohet në rrugë që thonë sa më keq aq më mirë. Vjeshta pastaj mund të jetë pjesë e zgjidhjes politike për të futur opozitën në institucione qoftë dhe me zgjedhje të parakohshme”, tha Vangjeli.

Sipas gazetarit Mentor Kikia, tani është koha që kryeministri Edi Rama të bëjë lëvizjen e tij në lidhje me krizën politike.

“Nuk ka reflektim nga qeveria, për këtë situatë. Por ka një lloj ironie, dhe mos habitemi që shikojmë mullarë që digjen e pastaj themi kush do vijnë amerikanët apo europianët”, u shpreh Kikia.

Më shumë

spot_img