Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Kriza politike, delegacioni i lartë i SHBA takime me liderët në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Teksa vendi ndodhet në krizë politike, delegacioni i Kongresit Amerikan dhe Këshilli i Atlantikut po zhvillojnë një takim me kryeministrin Edi Rama.

Më herët ata patën takim edhe me presidentit, Ilir Meta.

Ndërkohë ende nuk dihet se çfarë është diskutuar mes palëve. Gjithashtu në orën 11:15 ky delegacion ka planifikuar  takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruci si dhe në orën 15:30 minuta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

 


Më shumë