Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Kriza për ‘Zgjedhoren’, përfundon takimi i Bylykbashit dhe Vasilit me Bashën

spot_img

Lajme të ngjashëm

456e57b0ba8d97d3c12210f5381c22a6

Ka përfunduar takimi mes përfaqësuesëve të opozitës në KëshillinPolitik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, me kreun dekmokrat Lulzim Basha.

Bylykbashi dhe Vasili shkuan në selinë blu pak takimit të zhvilluar me ambsadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman me në fokus Reformën Zgjedhore.

Në takimin me Bashën ka qenë i pranishëm dhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi.

Kujtojmë se këto takime të njëpasnjëshme vijnë në një kohë kur marrëveshja për Reformën Zgjedhore nuk u arrit, pasi palët s’u dakordësuan për të gjitha pikat.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img