Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Kriza në Venezuelë, Papa Françesku: Vatikani i gatshëm të ndihmojë me negociatat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Papa Françesku thotë se Vatikani ka për të ndihmuar në rifillimin e negociatave, për t’i dhënë fund krizës në Venezuelë, nëse plotësohen disa kushte.

Ati i Shenjtë shprehet se Vatikani do të ndërmjetësonte bisedimet, nëse të dyja palët paraqesin kërkesa dhe nëse merren paraprakisht hapa për t’i dhënë fund krizës.

Papa pranoi se kishte marrë një letër nga Presidenti Nicolas Maduro, i cili thonte se e kishte dërguar letrën për të kërkuar “ndihmë në procesin e ndërmjetësimit dhe fuqizimit të dialogut”.

Papa tha se nuk e kishte ende lexuar letrën, por se do ta lexonte dhe do të shihte se “ç’mund të bëhej”, në se të dyja palët kërkojnë ndihmë. “Jemi të predispozuar të ndihmojmë.” /VOA

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img