Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Kriza me Serbinë, kreu i NATO-s vizitë zyrtare në Kosovë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jens Stoltenberg, Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, pritet të vizitojë Kosovën më 3 shkurt.

Mediat kosovare raportojnë se vizita e Stoltenberg, vjen pas tensioneve më të fundit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Mësohet se Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, pritet të zhvillojë takime me Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Isa Mustafa dhe trupat e KFOR-it.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img