Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Kriza energjetike, Balluku publikon tabelën shpjeguese: Këto janë pajisjet shtëpiake që harxhojnë deri në 800 KWH/muaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku edhe një herë ka publikuar një tabelë shpjeguese ku shpjegohet për konsumin e energjisë.

Në tabelë jepet dhe sesi harxhohen 800 kwh në muaj. Ku në tabelë shihet se kondisoneri, soba elektrike dhe ngrohësi i ujit harxhojnë më shumë se paijiset e tjera.

“Çfarë aktivitetesh shtëpiake mbulojnë 800kwh? Lexoni tabelën dhe krahasoni konsumin tuaj mujor. Kursimi është ajo çka të gjithë duhet të bëjmë në këtë moment të vështirë të krizës energjetike në mbarë botën. Kursejmë që të kemi” shkruan Balluku.

Kujtpjmë që është marrë vendimi që me datën 1 shtator kush kalon fashën e 800 këh në muaj do të paguaj cmimin e energjisë elektrike me 42 lekë.

 

Më shumë
spot_img
spot_img