Hapësire reklamuese

Bota

Kriza e kostos së jetesës, britanikët heqin dorë nga kafshët e tyre shtëpiake

Shkruar nga Newsbomb
Kriza e kostos së jetesës, britanikët heqin dorë nga

Britanikët po heqin dorë nga kafshët e tyre shtëpiake në një numër një numër që nuk ishte parë që nga kriza financiare e vitit 2008, ndërsa kostoja e jetesës rritet.

Organizata bamirëse të kafshëve kanë raportuar se kanë parë kërkesa rekord për kthimet e qenve dhe maceve që kur çmimet janë rritur.

Dailymail shkruan se shumë pronarë po detyrohen të vendosin se kostoja shtesë e ushqimit plus qindra paund në faturat e veterinerit nuk është më e menaxhueshme.

Steven Craddock, i cili menaxhon shtëpinë e qenve dhe maceve Battersea në jugperëndim të Londrës tha: "Ne jemi të shqetësuar se kjo do të jetë në rritje për njerëzit që të sjellin qentë e tyre në Battersea".

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese