Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Kriza e emigrantëve, Meta për organizatën prestigjoze amerikane: Na duhen kapacitete të përmirësuara inteligjence

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në periudhën afatshkurtër, SHBA duhet të punojnë me BE-në dhe Kombet e Bashkuara për të ofruar asistencë teknike për Ballkanin. Në periudhën afatgjatë, Ëashingtoni dhe Brukseli duhet të punojnë për të afruar sa më shpejt Maqedoninë dhe vendet e tjera aspirante me BE-në dheNATO-n.

*Ariel Cohen është Bashkëpunëtor i Lartë i Qendrës Dinu Patriciu për Euroazinë në Këshillin e Atlantikut dhe Qendrës Globale të Energjisë.

Më shumë
spot_img
spot_img