Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Kriza e ‘Astirit’, VELIAJ pasqyron situatën: Një pjesë familjeve janë dëmshpërblyer, pjesa tjetër po liron rrugën

spot_img

Lajme të ngjashëm

75dcfbf5491c6a8f3e76c5ab0101ab7e

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjete sociale, ka treguar si qëndron situata me banorët e Astirit pas protestave të ditëve më parë, ku u plagosën 4 punonjës së IKMT dhe 1 efektiv të policisë. 

Veliaj jep një panoramë të situatës dhe tregon se një pjesë e familjeve kanë marrë paratë për ndërtimet pa leje në mes të rrugës, ndërkohë pjesa tjetër është duke liruar rrugën dhe ka marrë 1-3 apartamente në këmbim.

Sipas Veliajt, ndërhyrja e partive dhe bullizmi i tyre politik për të bllokuar punët publike nuk ka vend në Tiranë dhe situata është drejt zgjidhjes.

‘Astiri? Një pjesë e familjeve kanë marrë paratë për ndërtimet pa leje në mes të rrugës, pjesa tjetër në foto është futur për zhvillim duke liruar rrugën e duke marrë nga 1-3 apartamente në këmbim?

Bullizmi politik i partive që bllokojnë punët publike nuk ka vend në Tiranë!’, shkruan Veliaj në ‘Facebook’.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img