Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Kritiku i madh i Kremlinit, Alexei Navalny futet në grevë urie, mesazhi nga burgu: Jam i…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kritiku i Kremlinit Alexei Navalny, ka thënë se ai po fillon një grevë urie.

44-vjeçari, i cili është kundërshtari më i hapur i Putinit, u arrestua në 17 Janar pas kthimit të tij nga Gjermania, ku ai kaloi pesë muaj duke u rikuperuar nga një helmim me agjent nervor. Opozitari fajëson Kremlinin për helmimin e tij, por autoritetet ruse e kanë hedhur poshtë akuzën e tij.

Muajin e kaluar, Navalny u dënua me dy vjet e gjysmë burg për shkelje të kushteve të tij të provës. Ai shkroi në Twitter se: “Çdo i dënuar ka të drejtë të ftojë një specialist për ekzaminim dhe konsultim. “Edhe me mua, edhe pse jam i pafajshëm”, shkruan Navalny.

spot_img

Më shumë

GSH

Koha Jone

Fjala

RD

Dita

spot_img
spot_img