Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Kritiku i Kremlinit humb 8 kg në burg, zyrtarët kërcënojnë se do të ushqejnë me forcë Navalny-n

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyrtarët rusë të burgut po kërcënojnë se do të fillojnë të ushqejnë me forcë kritikun e burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny, pasi ka humbur 8 kilogram që prej fillimit të grevës së urisë.

“Duke parë seriozitetin e grevës së urisë, administrata po kërcënon çdo ditë për të filluar ushqimin me forcë,” tha ekipi i Navalny në një postim në llogarinë e tij në Twitter.

albsig

Sipas tyre Navalny, i cili javën e kaluar tha se kishte kollë dhe ethe, ishte transferuar përsëri në kazermat e burgut nga infermierja e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img