Kritikat e Trump, Ford anulon ndërtimin e fabrikës 1.6 mld $ në Meksikë, zgjedh Miçiganin

Publikuar tek: bota, më 17:25 03-01-2017 Kritikat e Trump, Ford anulon ndërtimin e fabrikës 1.6 mld $ në Meksikë, zgjedh Miçiganin

Gjiganti amerikan i prodhimit të automobilave, Ford, ka anuluar planet për ndërtimin e fabrikës me vlerë 1.6 miliard dollar në Meksiko.

Pas kritikave të shumta nga Presidenti Donald Trump për planet e investimit në Meksikë, Ford, që është prodhuesi i dytë më i mad hi automjeteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka vendosur që të investojë 700 milion dollarë në zgjerimin e fabrikës ekzistuese në Miçigan, shkruan Newsbomb.al.

Ford ka bërë me dije se do fokusohet në prodhimin e makinave elektrike dhe hibride. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djali shpërthen në komente raciste për emigrantët, por mamaja i plas "bombën" në Facebook
Marine Le Pen mbështet Vladimir Putin: Aneksimi i Krimesë nga Rusia nuk ishte i jashtëligjshëm »
Article Logic
Execution time: 0.010902881622314
array(1) { ["section"]=> string(91) "kritikat-e-trump-ford-anulon-ndertimin-e-fabrikes-1-6-mld-ne-meksike-zgjedh-miciganin-64513" }