Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
58 %
3.1kmh
90 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
21 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Kritikaj ndaj pushtetit i kushtojnë shtrenjtë, princi i Jordanisë burgoset nga i vëllai

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Princi Hamzah bin Hussein, gjysëm-vëllai i Mbretit tëv Jordanisë Abdullah është në arrest shtëpie për shkak të kritikave që ka bërë ndaj pushtetit.

Por ushtria e Jordanisë e ka mohuar këtë lajm, por konfirmoi se ai është paralajmëruar të ndalojë veprimet që dëmtojnë sigurinë dhe stabilitetin e vendit.

Në Jordani u bënë disa arrestime të nivelit të lartë, mes të cilëve edhe një ministër, pasi akuzohet për një komplot grushti shteti.

Vetë princi Hamzah ka mohuar çdo akuzë në drejtim të tij për pjesëmarrje në këtë grusht shteti, ndërkohë që mbreti i Jordanisë ka marrë mbështetjen e SHBA, Egjiptit dhe Arabisë Saudite për arrestimet.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img