Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kritika për Edi Ramën nga Shqipëria: Cinizëm i paprecedent! Si i thotë Albin Kurtit jemi me ju, më ke tjetër do jemi? Serbia i ka tanket në kufi

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Kosovë, ku po zhvillon vizitën e parë zyrtare pas formimit të qeverisë së re. Për situatën e tensionuar në kufi, Rama tha se Shqipëria qëndronte krah Kosovës dhe e drejta e Prishtinës zyrtare ishte shumë e qartë në këtë mes.

Për klëtë deklaratë të Ramës ka ardhur dhe kritika e parë nga Shqipëria, nga politikanja Edith Harxhi.

“Cinizmi i Edi Ramës sot në Kosovë gjatë konferencës për shtyp me Kryeministrin Kurti është i paprecedent. Si mund të thotë Kryeministri i Shqipërisë “ne jemi me ju”. Çdo me thënë ne jemi me ju? Me kë tjetër do jemi ne?”, shkruan Harxhi ndër të tjera.

Shkruan Edith Harxhi:

Cinizmi i Edi Ramës sot në Kosovë gjatë konferencës për shtyp me Kryeministrin Kurti është i paprecedent. Si mund të thotë Kryeministri i Shqipërisë “ne jemi me ju”. Çdo me thënë ne jemi me ju? Me kë tjetër do jemi ne?

Si mundet Kryeministri i Shqipërisë të bëje propagandë alla Tito për të ashtuquajturën “Open Balkans” në mes të Prishtinës, bash në ditët kur Serbia ka vënë tanket dhe forcat speciale të ushtrisë serbe, 2 km nga kufiri i Kosovës.

Po “opozitë” a ka Shqipëria? Marre t’ju vijë gjithë këtyre drejtuesve të establishmentit shqiptar, që janë pjesë e të njëjtit projekt kundër demokracisë në Shqipëri dhe Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img