Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kristaq Kume “i bindur” për Ramën: Politikani më i shkathët, shahisti më i përkryer, më i zoti se gjithë të tjerët bashkë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i KQZ Kristaq Kume, thotë se kryeministri Rama është politikani më i shkathët dhe më i zoti, se të gjithë aktorët e tjerë politikë së bashku. Sipas Kumes, Rama ka ditur të luajë më mirë se kundërshtarët e tij.

“Politikani më i shkathët, më i zoti dhe shahisti më i përkryer në fushën e politikës, baraz Rama. Ka ditur të luajë më mirë se kundërshtari. Rama shumë më i zoti në lojë se gjithë të tjerët së bashku”, u shpreh Kume mbrëmjen e djeshme në emisionin “Arena”.

Përsa i përket shkarkimit të Presidentit Meta, ai sqaroi se kur duhet të shprehet Gjykata Kushtetuese.

“Gjykata Kushtetuese ka tre muaj kohë për ta trajtuar çështjen dhe për  të marrë vendimin për caktimin e seancës. Historia ka treguar që për çështje të rëndësishme është përshpejtuar procesi dhe është mbyllur historia brenda një muaji. Do të dëshiroja që kjo çështje të mos mbyllet brenda një muaji, pasi me vendimin që do të marr do të krijojë një precedentë në historinë e Shqipërisë”, u shpreh ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img