Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Krisje marrëdhëniesh mes tij dhe Berishës? Meta: Nuk ekzistojnë, janë shpikje nga mendja e Edi Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë ka thënë se mes tij dhe Sali Berishës nuk ka asnjë krisje apo krizë marrëdhëniesh. Ilir Meta i është përgjigjur gazetares duke i thënë se këto janë “shpikje nga mendja e Edi Ramës”.

“Nuk ekziston asnjë krizë përveç atyre që shpiken nga mendja e Edi Ramës dhe segmenteve të tij të shpërndara kudo. Ka qenë një koherencë e qartë e PL dhe PD, dhe e shumë ekspertëve me integritet, që u ka treguar shqiptarëve se vjedhja që planifikonte të bënte Edi Rama me faturat e energjisë, ishte një mashtrim për të mbuluar vjedhjet në sistem”, tha Meta.

Në konferencën për mediat, ai foli dhe për deklaratat e bëra mbrëmë nga ambasadorja Yuri Kim, e cila u shpreh se me Ilir Metën kishte zhvilluar një takim “shumë të mirë”.

“Unë e kam thënë, kemi pasur një bisedë shumë të hapur dhe bashkëpunuese. Ne nuk ndajmë të njëjtat mendime për çdo gjë. Kjo ëhstë normale duke pasur parasysh dhe dy pozicionet e ndryshme. Unë jam politikan dhe ajo është diplomate”, vijoi Ilir Meta, kreu i Partisë së Lirisë.

Më shumë
spot_img
spot_img