Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Krimineli shqiptar fshihej në Kretë, arrestohet për llogari të Interpol Tirana

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 54-vjeçar shqiptar i akuzuar për një sërë veprash të rënda penale është arrestuar nga policia greke pasi ishte shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare.

54-vjeçari, i cili fshihej në ishullin e Kretës akuzohet për vrasje, vjedhje me armë, armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve eksplozive.

Shqiptari i arrestuar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është dërguar në Gjykatën e Apelit të Kretës. Sipas mediave greke, ai është arrestuar pas urdhër arrestiti nga Interpol Tirana.

Më shumë


spot_img
spot_img