Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

‘Krimi po mban peng vendin’, Myftiu i Shkodrës: Kemi për borxh…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Myftiu i Shkodrës imam Muhamed Sytari gjatë fjalës së  tij në inaugurimin e xhamisë tek Ura e Vjetër e Bunës u ndal tek krimi që ka goditur Shkodren kohët e fundit.

 Ai u shpreh se krimi, fajdet dhe korrupsioni po mbajnë peng të ardhmen e qytetit.  Sipas myftiut, kjo nuk është rruga që i shërben vendit

“Qyteti ëhstë zhytur në një mjegullnajë të zezë. Kemi për borxh të kthehemi nga vlerat e besimit”, u shpreh imam Muhamed Sytari.

Vrasja e Fatos Ferracakut para dy ditëve ka tronditur mbarë opinionin publik,  cila pason vrasjet e bujshme që u regjistruan gjatë verës në kryeqëndrën e veriut.

Më shumë
spot_img
spot_img