Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Krimi i dyfishtë në Pogradec, Policia: Çifti Torra u vra nga një i afërm i tyre për para

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbardhen detaje të reja mbi krimin e dysfishtë që ndodhi pak ditë më parë në fshatin Velçan të Pogradecit, ku burrë e grua u gjetën të vdekur. Fillimisht u mendua se Fatbardha Torra kishte varë me një dru pas koke të shoqin Erzen Torra dhe më pas kishte vrarë veten. Por, me kthimin e babait të Erzenit nga Amerika dhe dëshminë e tij në polici, hetimet kanë devijuar. Sipas të atit, Avni Torra duke folur për “Gazetën Shqiptare”, çifti është vrarë nga një person tjetër, pikërisht një afërm i tyre. Dyshimet janë ngritur për shkak se çifti Torra kishte marrë para pak kohësh një shumë parashë, nga vetë Avniu, para të cilat mungojnë.

Po ashtu, edhe në xhepat e Erzen Torrës, nuk është gjetur portofoli dhe dokumentet e makinës. Pas dëshmive të marra nga familjarët dhe fqinjëve të viktimave, mësohet se ata nuk kanë pasur asnjëherë probleme dhe se shkonim mirë.

Trupat e pajetë u gjendën nga vëllai i Erzenit në një kasolle, afër banesës ku ata jetonin më 18 shkurt, si dhe kishin dy fëmijë të mitur.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img