Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Krimet e Rënda shpallin vendimin për ‘Bandën e Tritolit’, Julian Sinanaj i shpëton burgimit të përjetshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur sot dënimet për 7 anëtarë të ‘ Bandës së Tritolit’ e cila drejtohej nga vrasësi me pagesë, Julian Sinanaj.

Mësohet se Sinanaj është dënuar me 30 vite burg  burg për shkak të statusit si ‘i penduar’ nga të cilat 25 vite i ka pa të drejtë apelimi. Ai dyshohet të ketë kryer rreth 27 vrasje me pagesë në Shqipëri por edhe në Greqi.

Andodn Mëhillaj është dënuar me burgim të përjetshëm.

Genis Mëhillaj, 10 vite burg

Marjon Mitro, 8 vite burg

Albin Mexhaj, 8 vite burg

Ndriçim Gjokona, 8 vite burg

Ilir Karçini, 5 vite burg

Banda akuzohet për rreth 38 akuza si dhe për vrasjen e Sokol Veizit dhe Agron Çelës, si dhe për vendosjen e tritolit te Ardian Kollozit ish-deputet i Partisë Demokratike.

Vijon..

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img