Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Krimet e Rënda kalojnë për gjykim dosjen e gjyqtarit Shkëlqim Miri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Krimet e Rënda çojnë për gjykim dosjen e ish-gjyqtarit të Apelit Shkëlqim Miri i akuzuar për korrupsion.

albsig

spring

Në seancën paraprake avokati i gjyqtarit Miri kërkoi gjykim të shkurtuar për klientin e tij të arrestuar në 10 nëntor të vitit 2017 i cili aktualisht ndodhet ende në spitalin e burgut si pasojë e problemeve me shëndetin.

Miri u përfshi në korrupsion për dhënien e një vendimi kundrejt ryshfetit 30 mijë euro.

Gjyqtari u arrestua pas vendimit që çoi në lirimin nga burgu të një të dënuari për vrasje të dyfishtë në vitin 1998.

Gentjan Doda dyshohet se pagoi shumën e 30 mijë eurove te gjyqtari dhe përfitoi lirinë nga ky i fundit. 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img