Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Krimet e Rënda japin vendimin për Dashamir Gjikën, ja çfarë u vendos për ish Kreun e ARRSH

spot_img

Lajme të ngjashëm

Krimet e Rënda ka marrë vednimin për ish kreun e ARRSH Dashamir Gjikën dhe 2 ish-zyrtarët e tjerë.

albsig

Gjykata ka rikonformuar masën ‘arrest me burg” për Aksel Qurduka, ish-Drejtor i Njësisë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan si dhe Albens Alite, Drejtor i Njësisë së Menaxhimit të Projektit të Rrugës.

Ndërsa mësohet se avokatët kanë thë që prokuroria nuk ka kryer hetimet e nevojshme. Ish zyrtarët akuzohen për abuzim në ndërtimin e autostradës  Elbasan-Tiranë. Gjika akuzohet për “korrupsion pasiv” ndërsa 2 ish zyrtarët e tjerë për “shpërdorim detyre”.

Këta ish –zyrtarë kanë shpërdoruar fondet e shtetit, rreth 54 milionë dollarë thuhet se është dëmi që ata kanë shkaktuar.

Ndërsa verifikimet po kryehen edhe për ish-ministrin Edmond Haxhinasto. 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img