Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Krimet e luftës’, vijojnë fletëthirrjet për liderët e Kosovës, deputeti i AAK-së në Gjykatën Speciale

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6991c79d147a3bbd8fd9570e3ea6149c scaled

Pas presidentit të Kosovës Hashim Thaci dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli, është radha e deputetit të AAK-së, Haxhi Shala për t’u thirrur nga Gjykata Speciale në Hagë në cilësinë e të dyshuarit.

Njoftimin e ka dhënë vetë ai përmes një postimi në, Facebook,  i cili ka theksuar se do të merret në pyetje më 8 shtator.

“Tendencat për njollosjen e luftës dhe vlerat e UÇK-së janë të papranueshme. Sidoqoftë unë do t’i përgjigjem kësaj ftese, sepse e njoh mirë luftën tonë dhe arsyen e saj”, ka deklaruar ai.

Menjëherë ka reaguar edhe kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, i cili e ka quajtur një sfidë për të dhe ka shprehur besimin se do ta kalojë me sukses atë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img