Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Krim makabër, talebanët i presin kokën volejbollistes dhe foto i postojnë në rrjetet sociale

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afganistan, ku talebanët i kanë prerë kokën një vajze të re volejbolliste.

Mahjabin Hakimi, një yll i Klubit të Volejbollit në Komunën Kabul, u masakrua nga xhihadistët në fillim të këtij muaji, ka treguar trajneri i saj në një intervistë. 

“Dailymail” shkruan se ngjarja ka ndodhur rreth një muaj më parë, por është raportuar tani pasi talebanët kishin kërcënuar familjen që nëse do të tregonin do t’i vrisnin edhe ata.

Por ajo që e rëndon më shumë këtë ngjarje malabre është se pasi talebanët i kanë prerë kokën, foto i kanë hedhur në rrjetet sociale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img