Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Krijohet familja e parë LGBT në Tiranë, dy gra lindin binjakë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme një debat i fortë është ngritur në studion e “Expuls”. Pjesë e panelit ishte ambientalisti Sazan Guri, gazetari Erion Zeqiraj dhe aktivisti Isa Myzyraj për të folur mbi temën “Prindi 1,2 apo 0”.

Erion Zeqiraj ka pyetur aktivistin Isa Myzyraj gjatë debatit se çfarë të drejte i është mohuar këtij komuniteti, teksa ky i fundit tha:

“Dy gra lezbike në Shqipëri janë bërë më binjake muajt e fundit dhe nëna e tyre nuk i regjistron dot ato fëmijë dhe sot e dy muaj janë të pa regjistruar”, u shpreh Isai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img