Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Krijimi i ‘Ministrisë së Zgjedhjeve’, Rama ironizon Berishën: Saliu nga “ciu ciu ciu” tani bën “Krra Krra Krra”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, në një dalje për median nuk ka kursyer as batutat, teksa foli për votimin ekektronik dhe krijimin e një ministrie të re që të merret me procesin e zgjedhjeve.

“Partia Demokratike mund të zgjedh një ministër elektronik që njeh internetin. Dhe ta vendosim Ministër Shteti për Zgjedhjet. Të paraqisë një projekt qeveritar për numërimin, votimin elektronik të jetës demokratike të PD-së. Nëse projekti është i zbatueshëm dhe nga OSBE-Ohdir, ne jemi të gatshëm ta zbatojmë në zgjedhjet vendore në 2019-n’, u shpreh Rama.

Kryeministri ironizoi dhe Berishën teksa u shpreh, “Jam përdorues aktivi internetit. Më kujtohet kur thoshte Saliu “ciu ciu ciu”, por tani është bërë dixhital bën “Krra Krra Krra”, diferenca është në llojin e zogut”. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img