Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kreu i Wagner shfrenon imagjinatën: Në 2024 do kandidoj për president të Ukrainës, nëse fitoj s’ka nevojë më për predha

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit të marcenarëve Wagner, Yevgeny Prigozhin, njoftoi sot se luftëtarët e tij kishin fituar terren të rëndësishëm në qytetin e Bakhmutit.

Ai madje postoi një  një video në llogarinë e tij në Telegram, në të cilën shprehej se ishte rreth 1.2 kilometra larg qendrës administrative të Rajoni.

Madje ai ka bërë edhe ironi, duke thënë se në zgjedhjet e 2024 do të kandidojë për president, përballë Zelenskyt.

“Kam marrë vendimin në vitin 2024 për të kandiduar për president të Ukrainës. Unë do të konkurroj për këtë pozicion me Poroshenkon dhe Zelensky. Nëse fitoj, atëherë gjithçka do të jetë mirë. Nuk do të nevojiten predha” tha ai.


Më shumë