Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kreu i OSHE-së flet për përmirësimin e shërbimeve: Qytetarët e kuptuan se shëndoshja e kompanisë është në të mirë të tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5efee416ae295e3a9aed4398b2413447

Kreu i OSHE-së Ardian Çela ka folur për përmirësimin shërbimeve ndaj qytetarëve nga kjo kompani.

Ai tha se më përpara çdo ditë humbnin 150 milion dollarë nga mos pagesa e energjisë elektrike.

Sipas tij, tashmë OSHE arkëton 300 milion lekë më shumë se para 8 viteve dhe shpenzon gjysmën e asaj që shpenzonte më përpara për humbjen në rrjet.

Çela u shpreh se kjo erdhi pas mbështetjes së qytetarëve të cilët e kuptuan se shëndosha e kompanisë ishte në të mirë të tyre.

“150 milion dollarë humbnim çdo ditë nga vjedhjet dhe mospagimi i energjisë elektrike.

Mungesa e energjisë eklektike dhe defektet ishin aq të shpeshta në qytete dhe në fshatra.

Kjo se kompania nuk ishte instrumentet financiare, nuk mund të investonte në rrjet.

Sot kjo situatë duket e largët dhe nuk ekziston më. Duket e largët falë reformës është transformuar që nisi dhe mbështeti qeveria shqiptare 8 vite më parë, por edhe falë mbështetjes së qytetarëve.

Falë atyre qytetarëve që e kuptuan se shëndoshja e OSHEE-së është në të mirë të tyre.  

Ashtu siç thotë se slogani që ne nisëm 7 vite më parë që thotë “OSHE fuqia jonë e përbashkët”. Sot kompania arkëton 300 milion më shumë se sa para 8 vitesh. Shpenzon gjysmën e saj që shpenzonte më përpara për humbjen në rrjet. Kjo rritje e të ardhurave krijoi mundësinë që kompania të shëndoshej dhe të investonim për përmirësimin e pikave për shërbimin e qytetarëve”,- tha Çela.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img