Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Mar
24 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Kreu i OBSH thirrje vendeve të G20-ës: Shpërndani më shumë doza vakinash kundër Covid-19, merrni shembull nga Amerika

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së, duke shpërndarë më shumë doza vaksine kundër Covid-19.

Kreu I OBSH tha se është takuar me me ambasadoren Erica Barks-Ruggles, zyrtare e Departamentit amerikan të Shtetit , dhe falënderoi Amerikën për “udhëheqjen e saj në ndarjen e dozave të vaksinave”.

“Shpresojmë që liderët e tjerë të G20-ës të marrin shembull dhe të sigurohen që të gjitha vendet të kenë furnizim të mjaftueshëm për të arritur mbulimin 40% deri në fund të vitit 2021”, shkroi në Twitter Ghebreyesus.  


Më shumë