Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kreu i LDK-së takohet me Palmer dhe Kosnett, zbulon për çfarë biseduan në tryezë me diplomatët e SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është takuar sot me zëvendës ndihmës sekretarin e SHBA-së, Matthew Palmer dhe Ambasadorin e SHBA në Kosovë, .

Gjatë këtij takimi është biseduar edhe për çështjen e shumë përfolur, atë të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, ku është kërkuar angazhimi i SHBA-ve për rolin e tyre në këtë dialog.

Kreu i LDK-së falenderoi diplomatin amerikan, Palmer për përkrahjen e vazhdueshme ndaj Kosovës dhe theksoi se SHBA-ja është partneri më i fuqishëm në të gjithë proceset e konsolidimit dhe zhvillimit të vendit.

Nga ana tjetër ai e njohu Palmer-in për qëndrimet e LDK-së lidhur me situatën aktuale politike në vend si dhe qëndrimet e kësaj partie për procesin e dialogut me Serbinë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img