Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Kreu i KQZ vendos si do të votojnë shqiptarët në 25 prill, kjo ështe fleta e votimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka përzgjedhur fletët e votimit për çdo qark, fletë që do të përdoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas propozimit të shpërndarë nga KQZ, Ilirjan Celibashi ka vendosur që fletët të jenë me emrat e kandidatëve dhe jo me numra, siç ishte propozuar gjithashtu më herët nga vetë ai.

Ndërsa fletat e votimit do të jetë e njëjtë në format, ajo do të jetë e ndryshme në madhësi për 12 qarqet për shkak të numrit të kandidatëve për deputetë, ndërkohë që nesër do të zhvillohet një tjetër mbledhje nga KQZ, në orën 10:00 për të shqyrtuar sërish këtë vendim të Celibashit.

“Të nderuar kolegë, 

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, ditën e Enjte, datë 01.04.2021, ora 10.00, zhvillon mbledhje.  

Në mbledhje do të shqyrtohet projektvendimi:

“Për miratimin e përmbajtjes së fletëve të votimit për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të datës 25 prill 2021”, thuhet në njoftim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img