Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Kreu i Komunitetit Mysliman uron Arjan Dodajn: Punë të mbarë, do të kemi bashkëpunim të ngushtë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, ka uruar Arjan Dodajn për emërimin si Arqipeshkëv i Arqidioqesës Tiranë-Durrës.

Spahiu shkruan se së bashku me Imzot Arjan Dodaj dhe krerët e tjerë fetarë, do të kenë një bashkëpunim të ngushtë në forcimin e trashgimisë së shkëlqyer ndërfetare në vendin tonë.

“Miku im, Arjan Dodaj, është përzgjedhur nga Papa Françeksu në detyrën e rëndësishme, Arqipeshkëv i Arqidioqesës Tiranë-Durrës. Me urimin e përzemërt për punë të mbarë, shpreh bindjen e plotë se, së bashku me Imzot Arjan Dodaj, dhe krerët e tjerë fetarë, do të kemi një bashkëpunim të ngushtë përsa i përket ruatjes dhe forcimit të trashëgimisë së shkëlqyer të harmonisë ndër fetare në vendin tonë”, shkruan Bujar Spahiu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img