Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kreu i ISHP shfaqet optimist për pandeminë: Kemi një rënie të lehtë këto 3 javë, do të shtojmë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c43cb395ebb9ba78f4f3df02a48b57d4

Kreu i ISHP-së, Dritan Ulqinaku, deklaroi se vendi ynë është në limit të menaxhimit të Covid-it në vend. T

eksa ishte i ftuar në ‘Tempora’, Ulqinaku tha se në këto 3 javë kemi një rënie të lehtë të numrit të të prekurve, duke shtuar se do të shtohen testet.

“Jemi në limitet e menaxhimit. Unë jam natyrë optimiste dhe kam filluar të shoh dritën jeshile në fund të tunelit dhe kemi një rënie të të lehtë të numrit të të prekurve. Nëse shifrat do të rriten do të kemi një përkeqësim të pandemisë. Kemi 3 javë që kemi një rënie të lehtë dhe një situatë të qëndrueshme. Them se testet do të vijnë do të shtohen. Ne do të ndryshojmë strategjinë tonë lidhur me bërjen e testeve”, u shpreh Ulqinaku.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img