Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Kreu i Bundestagut në KiE inkurajon palët politike: Nuk ka kohë për të humbur deri më 30 korrik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3b7d149a686913da5655bfc22e510b28

Peter Beyer, deputet i CDU/CSU, njëkohësisht Kryetar i delegacionit të Bundestagut në Këshillin e Europës, ka përshëndetur miratimin në Kuvend të marrëveshjes së 5 qershorit.

Beyer gjithashtu inkurajon PD-në për ndryshimet kushtetuese duke thënë se nuk ka kohë për të humbur deri më 30 korrik.

“Mirëpres ndryshimet e ligjit zgjedhor në Shqipëri. Duhet të implementohet plotësisht. Të gjitha forcat politike brenda dhe jashtë parlamentit duhet të kontribuojnë tani në mënyrë konstruktive dhe me përgjegjësi me argumente në Këshillin Politik. Nuk ka kohë për të humbur deri më 30 korrik. Është për shqiptarët në Europë”, shkruan deputeti gjerman.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img