Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kreu francez i programit të vaksinimit tregon kur do të rikthehet normaliteti në vend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i programit të vaksinimit në Francë Alain Fischer thotë se pret që vendi t’i kthehet normalitetit, të paktën në disa fusha, në fillim të verës.

Fischer tha gjatë një interviste për televizionin “BFM” se kthimi në normalitet lidhet ngushtë me përshpejtimin e procesit të vaksinimit.

Franca rinisi procesin e vaksinimit të popullsisë me “AstraZeneca” menjëherë pasi Autoriteti Europian i Barnave tha se kjo vaksinë është efektive dhe e sigurtë.

“Do të duhet kohë për t’u kthyer në normalitet. Por për njerëzit më të rrezikuar nuk do të jemi shumë larg objektivit. Ndoshta nga vera apo vjeshta”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img