Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kreshnik Spahiu sms Kryeprokurorit kosovar: Liroje Albinin dhe hiqja prangat opozitës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e4cfa74dc0e2dbb32a99842e145f93c

Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu i ka dërguar një sms Prokurorit të Përgjithshëm të Kosovës ku i ka kërkuar lirimin e deputetit të VV-së, Albin Kurti.

Kreshniku shprehet se ata që duhet të arrestohen në Kosovë janë qeveritarët e korruptuar dhe jo opozita e vendit.

“Mesazh im sms drejtuar Prokurorit të Përgjithshëm të Kosovës. I nderuar miku im, mos arrestoni opozitën por qeveritarët e korruptuar të Kosovës. Arrestimi Albin Kurtit është burg politik për opozitën shqiptare. Koha e burogosjeve politike në Kosove strategji serbe. Kosova ka nevojë për stabilitet dhe jo anarki. Miku im, Prokuroria e Kosovës s’mund jetë kërbaç i Hashim Thaçit.  Shqipëria i ka sytë dhe besimin tek ti. Liroje Albinin dhe hiqja prangat opozitës. Të përshëndes Kreshniku”, njofton vetë kreu i AK-së për këtë mesazh.

Lexo edhe:

Na jepni Albinin, tu japim Ballist Morinin!

LSI, Vasili: Politika në Kosovë të rivendosë dialogun politik, i vetmi mjet për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img