Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha do rikthehet si kryetar i PD-së, e përdor Bashën si “shishe qumështi” për t’i thënë më vonë “ik p*rdhu”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Themeluesi i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një postim në rrjetet sociale shprehet se Sali Berisha do të rikthehet në krye të Partisë Demokratike.

Ai thotë se kjo është e vetmja mënyrë që Berisha të mbrohet nga akuzat e SHBA-së, ndërsa shton se ish-kryeministri e ka përdorur Bashën si “shishe qumështi” për të mos i zënë askush radhën, ndërkohë që kur të rikthehet do t’i thotë kryedemokratit “Ik p*irdhu tani, ma lësho radhën”.

“Një muaj më parë deklarova në Top-Channel që Berisha do rikthehet kryetar i PD por shumë pak më besuan.

– kjo është e vetmja mënyrë që të mbrohet së shpejti nga akuzat dhe proçedimi penal, duke e shitur dhe përdorur si burg politik ndaj Kryetarit Opozitës

– kjo është arsyeja që e mban Lul Bashën si “shishe qumshti” për të mos i zën askush rradhën, por të rikthehet në çdo moment, duke i thënë Lulit: Ik pirdhu tani, ma lësho karrigen.

Me Bashën ka marrveshje dhe e largon me dorëheqje në çdo moment. Kjo është lëvizja e fundit për tu mbrojtur AMERIKA”, shkruan Spahiu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img