Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Krerët e dy shteteve drekojnë në Vlorë, “shkrihet akulli” mes Vjosa Osmanit dhe Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Krerët e shtetit të Shqipërisë dhe Kosovës u bënë bashkë sot në 110 vjetorin e Pavarësisë, duke u mbledhur në Vlorë.

Në një foto të publikuar nga shef i stafit të Glauk Konjufcës, shihen duke drekuar presidenti Bajram Begaj, presidentja e Kosovës,  Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, kryeministri ynë, Edi Rama dhe kryeparlamentarët e të dy shteteve.

Pra  në tavolinë janë bërë bashkë Osmani dhe Rama, të cilët kohët e fundit u përfolën se nuk kanë patur “marrëdhënie shumë të mira”, por mesa duket akujt mes tyre janë shkrirë në këtë 110 vjetor të Pavarësisë.

“Gëzuar 28 Nëntori!”, ka shkruar  Ilir Kërçeli,  duke etiketuar pjesëmarrësit: Lindita Nikolla, Glauk konjufca, Edi Rama, Albin Kurti, Bajram Begaj, Vjosa Osmani.

Lexo edhe: Të buzëqeshura krah njëra-tjetrës, Yuri Kim poston foton me Dua Lipën: E lumtur për të uruar qytetaren më të re të Shqipërisë

Lexo edhe: Flutura Açka publikon foton e vjetër me djalin, i uron Shqipërisë Pavarësinë: Secili feston sipas mënyrës së tij

Lexo edhe: Edi Rama dhe Bujar Leskaj “bëjnë paqe” në Vlorë, pas ofendimeve në Kuvend

Lexo edhe: Albin Kurti nga Vlora: 28 Nëntori bashkon Shqipërinë dhe Kosovën, të jemi më shpesh BASHKË!

Lexo edhe: Joe Biden uron Shqipërinë për 110-vjetorin: SHBA do vazhdojë t’ju mbështesë!

Më shumë


spot_img

spot_img