Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Krenari Shqiptare, violinistja Ervis Gega-Dodi zgjidhet në krye të Filarmonisë Klasike të Bonit në Gjermani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Filarmonia Klasike e Bonit në Gjermani ka zgjedhur violinisten e famshme me origjinë shqiptare, Ervis Gega-Dodi si Drejtuese të Përgjithshme të saj.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar, Kresnik Spahiu, i cili ka postuar foton e violinistes në Facebook me mbishkrimin: “Krenari shqiptare”.

“Krenari shqiptare!     

Filarmonia Klasike e Bonn-it në Gjermani ka zgjedhur violinisten e famshme me origjinë shqiptare, Ervis Gega-Dodi si Drejtuese të Përgjithshme të saj”, shkruan Kreshnik Spahiu në Facebook.

Violinistja Ervis Gega-Dodi është fituese e shumë çmimeve ndërkombëtare, ku përmendim çmimin ndërkombëtar “Yfrah Neaman”.

Ajo ka marrë pjesë në shumë veprimtari koncertale në të gjithë botën që nga Londra e Berlini, në Amerikën e Jugut dhe Afrikën e Jugut. Ervis Gega -Dodi është “Qytetare Nderi e Fierit”, qyteti ku lindi dhe kaloi fëmijërinë e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img